#PokrajKocham #PokrajNienawidzę

Alians Pokraju z San Vascobarem staje się faktem!

Opublikowany: Środa, 16 maj 2018
Narodowa Organizacja Turystyczna
Weź udział w sondzie
o naszym kraju
Pokraj kocham
10%
Pokraj nienawidzę
90%

Pierwszy Obywatel, Przywódca Narodu Pokrajskiego i Odnowiciel Najświętszych Wartości, przybywa do San Vascobar z przyjacielską, roboczą wizytą. Już dziś zostanie podjęty uroczystym obiadem przez Francisco Paulino Hermenegildo Teódulo Amoralesa, zwanego w swojej ojczyźnie Przywódcą Ostatecznej Krucjaty (El Caudillo de la Última Cruzada), a w dniu następnym złoży podpis na porozumieniu, które zwiąże Pokraj i San Vascobar umową o ścisłej współpracy wojskowo-gospodarczej.

- Jestem niezwykle szczęśliwy, że alians Pokraju z San Vascobarem staje się faktem – powiedział towarzyszący Pierwszemu Obywatelowi w wizycie nadskarbnik regionalny Eryk Sabadura. – Zbudujemy tu wielką montownię pokrajskich traktorów, zobowiązaliśmy się także do dostarczania San Vascobarowi bursztynu do produkcji różańców na naszej licencji. W zamian pozyskamy cytrusy, bataty, a caudillo Amorales zobowiązał się także do wysłania do Pokraju liczącego tysiąc żołnierzy kontyngentu sanvascobarskiej armii, która wzmocni nasze oddziały wojskowe na granicy pokrajsko-moskwicińskiej.

Jak się dowiadujemy, 150 komandosów z San Vascobaru, wyposażonych w jeden nowoczesny śmigłowiec, utworzy wraz z cichociemnymi z Pokrajskich Oddziałów Spadochronowych Międzynarodowy Komput „Rubież Wschodnia”. Pozostałych 850 żołnierzy z San Vascobaru to oddziały doskonale wyszkolonych kucharzy, którzy zostaną rozlokowani w pokrajskich jednostkach, by wzbogacić tradycyjne dania naszych dzielnych wojaków, czyli grochówkę i „Saperski przysmak” o egzotyczne komponenty, z których słynie kuchnia San Vascobaru.

Zdaniem ministra wojny Sowietana Maczegewarowicza, współpraca wojskowa Pokraju i San Vascobaru wydatnie przyczyni się do zwiększenia szans na trwały pokój nie tylko w naszym obszarze, ale i na całym świecie.

– Wymodliliśmy sobie u Matki Boskiej Ostrogórskiej ten wspaniały sojusz. Miejmy nadzieję, że Maryla Zawsze Dziewica uprosi u swojego Syna jeszcze więcej łask dla Pokraju. Daj nam, Rechryste, zwyciężać szczęśliwie! – powiedział nam minister wojny Sowietan Maczegewarowicz.